رفع مشکل نصب نشدن بسته نصبی وردپرس با ۲ روش ساده

دلایل زیادی برای نصب نشدن بسته نصبی وردپرس وجود دارد، اما یکی از رایج ترین دلایلی که منجر به نصب نشدن بسته نصبی و توقف نصب می شود، قدیمی بودن قالب و عدم سازگاری آن با نسخه های MYSQL و mariadb است. در چنین شرایطی می توانید با تغییرات جزئی مشکل نصب نشدن قالب و ارور دیتابیس را برطرف کنید. در این آموزش از پایگاه دانش فا هاست تصمیم گرفته ایم روش حل مشکل نصب نشدن قالب وردپرس و خطای دیتابیس را بررسی کنیم.
هاست فا نصب قالب های قدیمی را توصیه نمی کند زیرا همیشه باید هسته وردپرس، قالب و افزونه های سایت خود را به روز کنید.
نحوه رفع خطای نصب نشدن بسته نصبی وردپرس

در سرور اختصاصی جدید به دلیل به روز رسانی سرویس های MYSQL و mariadb، هنگام نصب قالب های قدیمی وردپرس که نیاز به نسخه های قدیمی این دو سرویس دارند، هنگام نصب بسته نصبی وردپرس، اتصال به پایگاه داده برقرار نمی شود و وضعیت ناموفق است. مشاهده خواهد شد. دلیل اصلی نمایش این هشدار قدیمی بودن فرمت و ناسازگاری آن با نسخه های جدید سرویس های ذکر شده است. در چنین شرایطی، دو راه برای رفع خطای خرابی بسته نصب وجود دارد:

نحوه رفع خطای نصب نشدن بسته نصبی وردپرس

در سرور اختصاصی جدید به دلیل به روز رسانی سرویس های MYSQL و mariadb، هنگام نصب قالب های قدیمی وردپرس که نیاز به نسخه های قدیمی این دو سرویس دارند، هنگام نصب بسته نصبی وردپرس، اتصال به پایگاه داده برقرار نمی شود و وضعیت ناموفق است. مشاهده خواهد شد. دلیل اصلی نمایش این هشدار قدیمی بودن فرمت و ناسازگاری آن با نسخه های جدید سرویس های ذکر شده است. در چنین شرایطی، دو راه برای رفع خطای خرابی بسته نصب وجود دارد:

نصب نسخه جدید قالب سازگار با سرویس های مربوطه.
دور زدن پیش نیازها و رفع محدودیت نصب قالب قدیمی یا فعال کردن گزینه مجموعه میراث

1- مشکل نصب نشدن قالب وردپرس

پس از اجرای بسته نصبی و شروع مراحل نصب قالب وردپرس، زمانی که اطلاعات پایگاه داده خود را وارد کردید، در صورت مواجه شدن با خطا، روش فعلی را امتحان کنید. این روش در برخی از قالب ها واکنش گرا است و مشکل را حل می کند:

 • در کادر تعریف دیتابیس برای بسته نصبی ابتدا اطلاعات مربوط به دیتابیس شامل نام دیتابیس، نام کاربری و رمز دیتابیس را وارد کنید.
 •  در بخش Options از قسمت Legacy گزینه Enable legacy collaction fallback supprt for unknown collection types را فعال نمایید.
  1. سپس روی دکمه Test database کلیک کنید چنانچه اعتبارسنجی دیتابیس صورت گرفت و مقابل پارامترها گزینه های سبزرنگ good و pase را مشاهده نمودید می توانید مابقی مراحل نصب بسته نصبی را دنبال نمایید.
 • 🔴🔴 این روش در برخی از قالب ها پاسخگو است چنانچه مطابق تصویر زیر با این روش اعتبار سنجی به درستی صورت نگرفت و وضعیت های error یا fail مشاهده شد یا  دکمه next برای شما فعال نگردید می بایست راهکار دوم را امتحان کنید.

  2- رفع مشکل فعال نشدن دکمه بعدی بسته نصبی

  همانطور که گفته شد در هنگام نصب بسته نصبی می توان خطا را برطرف کرد اما در صورتی که خطا برطرف نشد اعتبار سنجی صورت نگرفت و دکمه بعدی بسته نصبی برای شما غیر فعال شد به ترتیب مراحل زیر را دنبال کنید. :

  به مسیر نصب بسته نصبی مراجعه کنید و در پوشه dup-installr به دنبال فایلی به نام dup-archive بگردید.
  روی فایل کلیک راست کرده و Edit را انتخاب کنید. در کادر باز شده دوباره روی دکمه ویرایش کلیک کنید.

  • با توجه به اینکه هشدار نمایش داده شده در حین نصب قالب به نوع دیتابیس مربوط می باشد با زدن کلیدهای ctrl+f در میان کدهای این فایل عبارت utf8 را جستجو کنید.
  • قطعه کد “utf8_general_ci” و سمی کالن روبروی این خط را حذف نموده و فایل را ذخیره کنید.
  • اکنون روی دکمه Save Changes کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.
  • حال به مراحل نصب بسته نصبی مراجعه کرده و بر روی دکمه کلیک کنید.

   همانطور که می بینید، اعتبارسنجی کامل خواهد شد و هیچ خطایی پیدا نمی شود. به این ترتیب می توانید بقیه مراحل را برای نصب بسته نصبی بر روی هاست انجام دهید. در صورت مشاهده خطای دیگری در حین نصب می توانید از راهنمای تصویری برای رفع مشکلات نصب بسته نصبی وردپرس استفاده کنید.

   نصب نشدن بسته نصبی وردپرس یکی از چالش هایی است که اکثر کاربران وردپرس با آن مواجه بوده اند و البته دلایل متعددی وجود دارد که باعث اختلال در روند نصب بسته نصبی وردپرس می شود به طوری که گاهی افراد مجبور به تغییر فرمت می شوند. یکی از خطاهایی که اغلب مشاهده می شود، خرابی پایگاه داده هنگام نصب بسته نصب وردپرس است. در چنین شرایطی کافی است در قسمت utf8_general تغییراتی ایجاد کنید تا به این ترتیب مشکل حل شده و ارتباط با دیتابیس به درستی انجام شود.

درباره‌ی هاست نو

هاست نو خدمات میزبانی وب را با بهره گیری از تیم متخصص و با تجربه خود به همراه پشتیبانی 24 ساعته فنی و استفاده از بهترین نرم افزارها، سخت افزار ها و تکنولوژی های روز دنیا ارایه می کند. خدمات رهام شامل ارایه انواع هاست و میزبانی پرسرعت، انواع هاست لینوکس و هاست ویندوز، انواع خدمات میزبانی و هاستینگ برای سایت های پربازدید، خدمات ارایه سرور مجازی، سرور VPS و همچنین انواع سروراختصاصی می باشد.

همچنین ببینید

آموزش تغییر آدرس url های سایت وردپرسی پس از تغییر آدرس دامنه سایت

آیا تا به حال آدرس سایت خود را تغییر داده اید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.