رفع مشکل ارسال ایمیل در وردپرس

رفع مشکل ارسال ایمیل در وردپرس حل مشکل ارسال ایمیل در وردپرس یکی از موضوعاتی است که برای هر وب سایت وردپرسی ممکن است اتفاق بیفتد و مواقعی پیش می آید که هر کاری می کنید تا ایمیل های خود را به دست گیرندگان سایت برسانید اما ارسال نشده اند و شما به هیچ وجه نمی توانید ایمیل های خود را برای گیرندگان خود ارسال کنید. رسیدن این داستان به اینجا ختم نمی شود و در مواردی مانند عدم ارسال ایمیل هنگام ثبت نام در وردپرس، ارسال نشدن ایمیل هنگام ارسال نظر در سایت و عدم ارسال ایمیل هنگام ارسال فرم تماس در وردپرس اتفاق می افتد. به وردپرس ارسال نکنید. بنابراین در این آموزش از پایگاه دانش فا هاست قصد دارم ابتدا به این موضوع بپردازم که چرا ایمیل های ما اصلا در وردپرس ارسال نمی شود؟ و سپس راه حل های جایگزینی را معرفی می کنم که با استفاده از آنها می توانید ایمیل های خود را با خیال راحت برای کاربران در وردپرس ارسال کنید، پس تا انتها با ما همراه باشید.
چرا ایمیل های وردپرس ارسال نمی شود؟

همانطور که می دانید وردپرس از تابع mail () در زبان PHP برای ارسال ایمیل استفاده می کند. در صورت فعال نشدن این تابع در هاست به هر دلیلی هیچ ایمیلی از وردپرس برای گیرندگان ارسال نمی شود، بنابراین لازم است این تابع همیشه روشن باشد. روی هاست فعال باشید و به درستی کار کنید. از طرفی گاهی پیش می آید که ایمیل های شما به درستی ارسال شده و مشکلی در عملکرد ایمیل هاست php وجود ندارد اما به دلایل مختلف ایمیل شما توسط سرورهای ایمیل اسپم شناسایی می شود و در این حالت ایمیل ها معمولا به پوشه اسپم ارسال می شوند. آنها خواهند بود.

بنابراین می بینیم که در حالت عمومی، دو مشکل برای عدم ارسال ایمیل در وردپرس داریم، در حالت عمومی، ایمیل ارسال نمی شود یا ایمیل ارسال می شود، اما چون ایمیل شما به عنوان هرزنامه شناخته می شود، هر ایمیل شما ارسال به پوشه اسپم ارسال خواهد شد. مشخص شد که تنها راه حل این مشکل این است که بسیاری از افراد ایمیل شما را غیر اسپم ثبت کنند تا سرویس دهندگان ایمیل ایمیل شما را اسپم و اسپم تلقی نکنند و ایمیل ها به درستی وارد صندوق ورودی کاربر شوند.

اما برای حل مشکل عدم ارسال ایمیل وردپرس بهترین راه حل استفاده از روشی برای ارسال ایمیل واسطه است. به این معنی که می توانید از سایت هایی استفاده کنید که می توانند با قرار دادن API ایمیل های خود را برای کاربران ارسال کنند. شاید اکنون از خود بپرسید که چنین راه حلی چه مزایایی می تواند داشته باشد؟ در پاسخ به این سوال می توان به نکات زیر اشاره کرد:

اطمینان از اینکه ایمیل های ارسال شده به صندوق ورودی ارسال می شوند و هرگز به عنوان هرزنامه شناسایی نمی شوند یا در پوشه هرزنامه قرار نمی گیرند.
استفاده صحیح از منابع هاست به این دلیل است که ایمیل های ارسال شده توسط تابع ایمیل php هاست ارسال نمی شود، در این صورت شانسی وجود ندارد که سایت شما به عنوان اسپم شناسایی شود و اگر سایت شما پربازدید باشد و ایمیل های زیادی داشته باشد. ارسال روزانه، شما در ارسال ایمیل محدودیتی نخواهید داشت.

بنابراین می بینیم که ارسال ایمیل به عنوان واسطه برای سایت ما بهتر خواهد بود و اطمینان کامل خواهیم داشت که ایمیل ها 100% به دست کاربران در صندوق ورودی می رسد. بنابراین برای راه اندازی یک سرویس واسطه می توانید از راه حلی که در ادامه به آن خواهم پرداخت استفاده کنید.

افزونه WP Mail SMTP by WPForms که از نظر اکثر کاربران کار با آن راحت تر است. زیرا مقادیر فیلدها به صورت خودکار پر می شوند.
افزونه Easy WP SMTP از نظر کاربران با سیستم مدیریت محتوا سازگاری بیشتری دارد.

در ادامه به توضیح دقیق هر دو افزونه و نحوه استفاده از هر یک می پردازیم

. افزونه WP Mail SMTP توسط WPForms

یکی از راه های سریع برای حل مشکل عدم ارسال ایمیل در سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده از افزونه WP Mail SMTP است. این افزونه تاکنون بیش از یک میلیون نصب فعال داشته و توانسته امتیاز 4.3 از 5 را در مخزن وردپرس به ثبت برساند. نکته قابل توجه در مورد این افزونه، سادگی و سهولت استفاده آن است. زیرا با انتخاب گزینه های مورد نظر فیلدهای مربوط به آن گزینه به صورت خودکار تنظیم می شود و دیگر نیازی به جستجوی تنظیمات تخصصی و شماره پورت نیست.

 

برای شروع کار ابتدا با کمک آموزش نحوه ورود به مدیریت وردپرس به پیشخوان وردپرس خود مراجعه کنید. سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

از داشبورد وردپرس، روی Plugins کلیک کنید.
روی منوی فرعی Add کلیک کنید تا به قسمت نصب افزونه ها هدایت شوید.
smtp را در قسمت جستجو وارد کرده و آن را جستجو کنید. یا افزونه را از لینک زیر دانلود کرده و با کمک راهنمای نصب افزونه وردپرس آن را نصب و اجرا کنید.

اگر یک افزونه را جستجو کنید: پلاگین های زیادی را در این لیست خواهید دید که تقریباً عملکرد مشابهی دارند. افزونه WP Mail SMTP by WPForms را از لیست پیدا کنید. برای شروع نصب افزونه، روی دکمه “Install Now” کلیک کنید. پس از آن دکمه ای با عنوان “فعال” نمایش داده می شود. روی آن کلیک کنید تا افزونه فعال شود.

پس از نصب و فعالسازی افزونه، منوی جدیدی تحت عنوان به پیشخوان وردپرس شما افزوده خواهد شد.

تنظیمات افزونه wp mail smtp by wpforms

از داشبورد وردپرس، به منوی ایمیل و زیر منوی تنظیمات بروید. با صفحه ای مواجه می شوید که دارای دو تب به شرح زیر است که در ادامه به تفصیل به آن ها می پردازیم:

عمومی: در این قسمت می توانید تنظیمات کلی مربوط به تنظیمات افزونه را اعمال کنید.
تست ایمیل: در این هدر یک ایمیل به عنوان تست برای ارزیابی عملکرد افزونه ارسال می کنیم.

در برگه عمومی، تنظیمات خود را بر اساس توضیحات زیر اعمال کنید:

ایمیل فرستنده: آدرس مورد نظر برای ارسال و دریافت ایمیل را در این قسمت وارد کنید. (ایمیل ثبت شده در خدمات هاست)
نام فرستنده: نامی را که می خواهید گیرنده ببیند وارد کنید.
مسیر بازگشت: در صورتی که ایمیل های ارسالی به هر دلیلی با مشکل مواجه شوند یا برگردانده شوند، گزارشی از آنها دریافت خواهید کرد. در صورت تمایل موتور را در حالت فعال قرار دهید.
ارسال کننده ایمیل: در این قسمت بر روی سرویس ارسال کننده ایمیل مورد نظر خود کلیک کنید. که روی پیش فرض (هیچ) تنظیم شده است. در حالت اولیه یا php mail از حالت پیش فرض سرور استفاده می شود. اما نکته مهم در اینجا این است که فرستنده می خواهد که گیرنده آدرس ایمیل صحیح مجموعه را ببیند نه آدرس سرور! بنابراین گزینه پیشنهادی بعدی یعنی سایر SMTP ها را انتخاب می کنیم.

نکته: سادگی یکی از موارد قابل توجهی است که باعث محبوبیت این افزونه شده است. هر یک از گزینه های ارائه شده در قسمت فرستنده ایمیل را انتخاب کنید، تنظیمات مربوطه نمایش داده می شود و برخی از فیلدها به طور پیش فرض پر می شوند.

با انتخاب حالت دیگر فرستنده SMTP تنظیمات این قسمت به صورت زیر خواهد بود:

Host (SMTP Host): نام دامنه خود را در این قسمت وارد کنید.
رمزگذاری: در این قسمت سه مورد با عناوین هیچ، SSL و TLS ارائه شده است. همیشه باید به این نکته توجه کنید که ممکن است برخی از گزینه ها با توجه به تنظیمات امنیتی سرور میزبان شما به درستی کار نکنند. بر این اساس توصیه می شود در صورت عدم دریافت عملکرد مناسب از این قسمت، یک بار تمامی گزینه ها را تست کنید. ما در این بخش TLS را انتخاب کردیم.
پورت SMTP: پورت SMTP را در این قسمت وارد کنید. به طور پیش فرض پورت 587 در قسمت مربوطه وارد می شود.
احراز هویت: برای درج آدرس ایمیل و معرفی آن به افزونه، دکمه احراز هویت را فعال کنید. با فعال کردن قسمت احراز هویت، دو فیلد در پایین صفحه ظاهر می شود.
نام کاربری SMTP: ایمیل مربوطه را برای ارسال و دریافت وارد کنید. (این ایمیل باید همان ایمیلی باشد که در قسمت ایمیل فرستنده وارد کرده اید.)رمز عبور SMTP: رمز عبور ایمیل خود را وارد کنید

 

حالا روی دکمه ذخیره تنظیمات در پایین صفحه کلیک کنید.

بررسی وضعیت عدم ارسال ایمیل از هاست

خب تا اینجای کار ما فقط تنظیمات اولیه و پیکربندی لازم جهت رفع مشکلات ایمیل در وردپرس را به اتمام رساندیم. برای اینکه مطمئن شویم تنظیمات به درستی اعمال شده و ایمیل ها به صورت صحیح ارسال می شوند از سربرگ آزمایش ایمیل کمک می گیریم.

به تب تست ایمیل مراجعه می کنیم. برای بررسی اینکه آیا ارسال ایمیل به درستی انجام شده است یا خیر.
در قسمت “ارسال به” آدرس ایمیل مورد نظر خود را برای تست و بررسی وارد کنید.
روی دکمه ارسال ایمیل کلیک کنید.

اگر با پیغام تست ایمیل متنی ساده با موفقیت ارسال شد! یعنی سیستم ارسال و دریافت ایمیل به درستی کار می کند و این افزونه بدون مشکل اجرا می شود. همچنین اگر صندوق ورودی خود را بررسی کنید، این ایمیل آزمایشی را خواهید دید.

اگر هنگام ارسال ایمیل آزمایشی با مشکل مواجه شدید، به این معنی است که در ارسال ایمیل مشکلی وجود دارد. در بیشتر موارد با بررسی ایمیل و رمز عبور مشکل حل می شود.
اگر این افزونه مشکل ارسال ایمیل در وردپرس را حل نکرد، می توانید از افزونه Easy WP SMTP نیز استفاده کنید. افزونه مذکور بسیار سازگارتر از WP Mail SMTP by WPForms است.

2. افزونه Easy WP SMTP

Easy WP SMTP یکی دیگر از افزونه های بسیار محبوب و پرکاربرد برای حل مشکل عدم ارسال ایمیل در بین کاربران وردپرس است. این افزونه تاکنون بیش از 400000 نصب فعال با امتیاز 4.3 از 5 در مخزن وردپرس به ثبت رسانده است. نکته مثبت و مهم در مورد این افزونه سازگاری آن با سرویس های مختلف است که البته تنظیمات آن نیز تخصصی تر است.

برای نصب و پیکربندی افزونه، با آموزش نحوه ورود به مدیریت وردپرس وارد سیستم مدیریت محتوای خود شوید، سپس:

روی منوی افزونه ها کلیک کنید.
به منوی فرعی افزودن مراجعه کنید.
smtp را در قسمت افزونه ها جستجو کنید.

افزونه Easy WP SMTP را پیدا کنید و روی دکمه “Install Now” کنار آن کلیک کنید. پس از نصب افزونه، بر روی دکمه “فعال سازی” که در کنار آن ظاهر می شود کلیک کنید.

پس از نصب و پیکربندی افزونه زیر منوی جدیدی تحت عنوان Easy WP SMTP به بخش تنظیمات پیشخوان وردپرس شما افزوده خواهد شد. روی آن کلیک کنید تا به بخش پیکربندی افزونه هدایت شوید.

توجه: اگر با نصب افزونه در وردپرس آشنایی ندارید می توانید از آموزش نصب و کار با افزونه ها در وردپرس استفاده کنید و افزونه مورد نظر را نصب و فعال کنید.

تنظیمات افزونه ارسال ایمیل با smtp

اکنون همانطور که در تصویر زیر و در تنظیمات افزونه Easy WP SMTP مشاهده می کنید، پیکربندی هر بخش را بر اساس توضیحات ارائه شده در زیر سفارشی کنید.

From Email Address: آدرس ایمیل خود را در این قسمت وارد کنید.
From Name: نام مورد نظر خود را در این قسمت وارد کنید. این نام در ایمیل های ارسالی به کاربران به عنوان فرستنده ایمیل نمایش داده می شود.
Reply-To Email Address Reply-To Email Address: اگر می خواهید پاسخی از کاربران خود دریافت کنید، یک ایمیل در این قسمت وارد کنید. از این پس پاسخ کاربر خود را در این ایمیل خواهید دید.

کمی پایین تر به تنظیمات مربوط به ایمیل خود می رسیم که باید طبق توضیحات زیر شخصی سازی شوند:

افزونه برای دریافت ایمیل در وردپرس

میزبان SMTP: آدرس SMTP ایمیل خود را در این قسمت وارد کنید. به عبارت ساده، نام دامنه خود را وارد کنید.
توجه: هر سرور ایمیل یک آدرس SMTP دارد، اگر از جیمیل استفاده می کنید، باید از smtp.gmail.com در این قسمت استفاده کنید.
نوع رمزگذاری: از این بخش STARTTLS را انتخاب کنید. تنظیمات این بخش به پیکربندی سرور شما بستگی دارد. اگر در حین تست با خطا مواجه شدید، دو مورد دیگر را نیز تست کنید.
SMTP Port: در این قسمت پورت 587 را برای SMTP خود وارد کنید.
توجه: اگر می خواهید از حساب جیمیل خود ایمیل بفرستید، باید پورت موجود برای جیمیل یعنی 465 را وارد کنید.
SMTP Authentication: این گزینه را روی YES قرار دهید و سپس آدرس ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید.
نام کاربری SMTP: در این گزینه آدرس ایمیل خود را برای بررسی و استفاده از SMTP وردپرس وارد کنید.
SMTP Password: رمز ایمیل خود را در این گزینه وارد کرده و تنظیمات را ذخیره کنید.

حالا تنظیمات را ذخیره کنید. به برگه TEST EMAIL بروید و یک ایمیل آزمایشی ارسال کنید.

 

برای ارسال ایمیل تست، در فیلد To آدرس دریافت کننده ایمیل را ارسال کنید تا ایمیل از طریق SMTP وردپرس برای اون ارسال بشه و سپس در فیلد Subject عنوان ایمیل خودتون را وارد کرده و در نهایت در فیلد Message متن ایمیل خودتون را وارد کرده و روی دکمه Send Test Email کلیک کنید.

 

اگر تنظیمات درست باشد، پیامی مشابه تصویر بالا مشاهده خواهید کرد.
توجه: مراقب باشید در قسمت Subject از کلماتی مانند test استفاده نکنید زیرا به عنوان هرزنامه شناخته می شوند.

از این پس هر ایمیلی که در وردپرس ارسال می کنید بدون هیچ مشکلی از طریق SMTP ارسال می شود و خیالتان از بابت دریافت ایمیل راحت خواهد بود.
رفع مشکل عدم ارسال ایمیل در لوکال هاست Zamp

یکی از مشکلاتی که کاربران هنگام طراحی وب سایت دارند این است که هنگام استفاده از لوکال هاست نمی توانند ایمیل ارسال کنند. بنابراین استفاده از این افزونه ها می تواند مشکل ارسال نشدن ایمیل روی هاست لوکال را برطرف کند تا بتوانند سایت خود را به طور کامل روی هاست لوکال پیاده سازی کرده و در نهایت به هاست منتقل کنند. اما مشکلی در برنامه XAMPP localhost وجود دارد که با استفاده از این افزونه نمی توانید ایمیل ارسال کنید.

از آنجایی که توابع خود php برای ارسال ایمیل در برنامه میزبان محلی Zamp استفاده می شود، این توابع فقط در نسخه 32 بیتی ویندوز کار می کنند و شما می توانید ایمیل ها را در میزبان محلی ارسال کنید. اما افرادی که از نسخه 64 بیتی ویندوز استفاده می کنند، نمی توانند از این طریق در هاست محلی ایمیل ارسال کنند. بنابراین بهتر است از افزونه دیگری استفاده کنید که امکان ارسال ایمیل را به شما می دهد. افزونه ای که امکان ارسال ایمیل در لوکال هاست را برای تمامی نسخه های ویندوز فراهم می کند، در مخزن وردپرس با نام wp mail smtp ثبت شده است. برای استفاده از این افزونه می توانید از آموزش رفع مشکل عدم ارسال ایمیل در لوکال هاست زمپ استفاده کنید. مراقب باشید برای اینکه بتوانید ایمیل بفرستید، باید با استفاده از Google API ایمیل ارسا

.

درباره‌ی هاست نو

هاست نو خدمات میزبانی وب را با بهره گیری از تیم متخصص و با تجربه خود به همراه پشتیبانی 24 ساعته فنی و استفاده از بهترین نرم افزارها، سخت افزار ها و تکنولوژی های روز دنیا ارایه می کند. خدمات رهام شامل ارایه انواع هاست و میزبانی پرسرعت، انواع هاست لینوکس و هاست ویندوز، انواع خدمات میزبانی و هاستینگ برای سایت های پربازدید، خدمات ارایه سرور مجازی، سرور VPS و همچنین انواع سروراختصاصی می باشد.

همچنین ببینید

آموزش تغییر آدرس url های سایت وردپرسی پس از تغییر آدرس دامنه سایت

آیا تا به حال آدرس سایت خود را تغییر داده اید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.