نحوه تغییر سایت از جوملا به وردپرس و انتقال تمام اطلاعات

اولین کاری که برای مهاجرت از جوملا به وردپرس باید انجام بدین این است که یک وردپرس در ساب فولدر هاست خودتون نصب کنید.

آموزش نصب وردپرس در ساب دامین

آموزش نصب وردپرس در سی پنل

آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین

نصب و اجرای افزونه FG Joomla to WordPress

افزونه FG Joomla to WordPress نصب و فعال سازی  کنید.به مسیر ابزارها> درون‌ریزی در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید و سپس  گزینه Joomla را انتخاب کرده و روی دکمه اجرای درون‌ریز کلیک کنید.

با انتخاب دکمه اجرای درون‌ریز وارد صفحه تنظیمات افزونه انتقال از جوملا به وردپرس خواهید شد که در اون میتونید تا عملیات انتقال سایت از جوملا به وردپرس را پیکربندی و مدیریت کنید. برای انتقال سایت از جوملا به وردپرس نیاز به اطلاعات پایگاه داده استفاده شده در سایت جوملا خواهیم داشت اگر اطلاعات مربوط به نام دیتابیس و اطلاعات دیتابیس که در نصب جوملا از اونها استفاده کردید رو فراموش کردین وارد هاست خودتون شده و در مسیری که جوملا نصب هست به دنبال فایلی با نام configuration.php بگردید و بعد از اینکه اون فایل رو پیدا کردید اطلاعات دیتابیس رو که در این فایل ذخیره شدند را مشاهده کنید. این اطلاعات که شامل نام پایگاه داده، رمز پایگاه داده، نام کاربری پایگاه داده و پیشوند جداول پایگاه داده هستند به ترتیب در مقابل رکوردهایی بنامهای $user، $password، $db و $dbprefix نوشته شده اند.

وارد کردن اطلاعات دیتابیس جوملا برای انتقال به وردپرس

حالا که اطلاعات پایگاه داده رو استخراج کردید به تنظیمات افزونه درون ریز در پیشخوان وردپرس مراجعه کرده و اطلاعات مربوط به پایگاه داده رو  وارد کنید.

Hostname:  پیش فرض نام localhost

Port:  پیشفرض بر اساس وب سرور مورد استفاده برای هاست شما تعیین خواهد شد و نیازی به تعیین اون ندارید،

Database:  نام پایگاه داده مورد استفاده برای سایت جوملایی شما خواهد بود، در این فیلد نام پایگاه داده ای که در فایل configuration.php جوملا در مقابل رکورد public $db قرار داره را وارد کنید.

Username:  نام کاربری پایگاه داده مورد استفاده در جوملا است، در این فیلد هم باید نام کاربری مورد استفاده در جوملا که در فایل configuration.php جوملا در مقابل رکورد public $user قرار داره را وارد کنید.

Password: رمز پایگاه داده مورد استفاده در جوملا است، بنابراین در این فیلد هم باید رمزی که هنگام ساخت پایگاه داده برای جوملا از اون استفاده کردید و در فایل configuration.php جوملا در مقابل رکورد public $password قرار داره را وارد کنید.

Joomla Table Prefix: در نهایت این فیلد هم مربوط میشه به پیشوند جداول مورد استفاده در جوملا که در مرحله دوم از نصی جوملا در سایت خودتون ازش استفاده کردید، بنابراین در این فیلد هم باید نام پیشوند جداول پایگاه داده جوملا که در فایل configuration.php جوملا در مقابل رکورد public $dbprefix قرار داره را وارد کنید.

حالا بعد از اینکه کلیه این فیلدها را تکمیل کردیدروی دکمه Test the database connection کلیک کنید و چند لحظه ای منتظر بمونید تا عملیات متصل شدن به پایگاه داده برای اطمینان از صحت اطلاعات موجود در دیتابیس جوملا بررسی شده و پیغام Connection successful با رنگ سبز به شما نمایش داده بشه، اگر با چنین پیغامی مواجه نشدید نشون میده که یا اطلاعات دیتابیس رو اشتباه وارد کردید و یا اینکه خطایی در ارتباط با سرور وجود داره که باید بررسی کنید و مشکل را به کمک هاستینگ مرتفع کنید. حالا که این پیغام به صورت موفقیت آمیز برای شما نمایش داده شد، در ادامه به پایین صفحه اسکرول کنید و در قسمت Behavior تنظیمات مربوط به انتقال اطلاعات سایت که شامل مطالب، تصاویر و رسانه های موجود در جوملا، داده های متا و… را بر اسا توضیحات ارائه شده شخصی سازی و کنترل کنید.

Import introtext:  مربوط به درون ریزی مطالب شما هستش که میتونید انتخاب کنید صرفا خلاصه نوشته، محتوای کامل نوشته و یا اینکه هم خلاصه و هم محتوای کامل نوشته به وردپرس منتقل شود. با انتخاب گزینه to the excerpt خلاصه نوشته های شما منتقل خواهد شد، با انتخاب گزینه to the content محتوای کامل مطالب منتقل خواهد شد و در نهایت با انتخاب گزینه to both هر دو حالت خلاصه و محتوای کامل منتقل خواهند شد.

Archived posts: نوع نوشته های خودتون را برای انتقال انتخاب کنید تا در حالت منتشر شده، پیش نویش و یا بدون انتقال انجام بگیرند. با انتخاب گزینه Not imported انتقالی صورت نمیگیرد، با انتخاب گزینه Import as drafts نوشته ها در حالت پیش نویس در وردپرس ذخیره خواهند شد و در نهایت با انتخاب گزینه Import as published posts نوشته ها به صورت منتشر شده در سایت به وردپرس منتقل خواهند شد.

Media:  فایل های چندرسانه ای تصاویر و… را کنترل کنید تا انتقال اونها از جوملا به وردپرس به چه صورتی انجام بگیرد. اگر تمایلی ندارید تا فایل های موجود در جوملا به وردپرس منتقل شوند تیک گزینه Skip media را فعال کنید تا صرفا اطلاعات نوشته ها منتقل شوند اما اگر میخواهید تا تصاویر و رسانه های موجود در اون هم منتقل شوند به ترتیب زیر عمل کنید.

با انتخاب گزینه none حالت پیشفرض در انتقال تصاویر انجام میگرد و یا با انتخاب گزینه first content image اولین تصویر موجود در هر نوشته منتقل خواهد شد. با فعال کردن تیک گزینه Import external media میتونید تا تصاویری که در آدرس های دیگه ای از سایت مثل سایت هایی که فضای رایگان در اختیار شما قرار میدن و در نوشته هاتون برای تصاویر از اونها استفاده کردید رو تعیین کنید تا به رسانه وردپرس منتقل شوند. اگر هم در سایتتون رسانه هایی دارید که نام های یکسانی دارند میتونید تا با فعال کردن تیک گزینه Import media with duplicate names تعیین کنید که فایل هایی که دارای یک نام هستند هم هر دو در وردپرس منتقل شوند.

در نهایت فیلد Timeout for each media که برای تعیین مدت زمان تایم اوت شدن برای هر تصویر میشه رو در حالت عادی که روی 5 ثانیه قرار داره مقداری افزایش بدین تا اگر تصاویر شما حجم زیادی داشتن و بسته به قدرت سرور سایت در این مدت منتقل نشدند بتونند تا با دادن فرصت بیشتری به وردپرس منتقل شوند.

Meta keywords: با استفاده از این گزینه میتونید تا متای کلمات که در جوملا قرار دارند را به عنوان برچسب در وردپرس منتقل کنید.

Create pages: مطالبی که در جوملا بدون دسته بندی هستند رو در قالب برگه در وردپرس وارد کنید.

بعد از اینکه تنظیمات رو به دلخواه خودتون انتخاب کردید یک بار روی دکمه Save Settings کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند و حالا روی دکمه آبی رنگ که با عنوان Start / Resume the import کلیک کنید و منتظر بمونید تا عملیات انتقال از جوملا به وردپرس بر اساس میزان داده های موجود در سایت و حجم پایگاه داده شروع شده و عملیات انتقال طی شود.

بعد از اینکه عملیات مهاجرت از جوملا به وردپرس کامل شد و به صورت 100 درصد طی شد پیغامی مشابه تصویر فوق با عنوان Import Completed به شما نشون داده میشه و نشان از موفقیت آمیز بودن عملیات انتقال سایت از جوملا به وردپرس خواهد داشت.

تعمیر پیوندهای یکتا هنگام انتقال از جوملا به وردپرس

کاری که باید انجام بدین اینه که پیوندهای یکتا که خراب شدن و در حالت پیوند یکتا سیستم مدیریت محتوای جوملا قرار دارند رو تعمیر کنید. بنابراین مشابه تصویر زیر در صفحه افزونه انتقال از جوملا به وردپرس که در انتهای همین صفحه در پیشخوان وردپرس قرار داره در قسمت After the migration روی دکمه Modify internal links کلیک کنید.

در نهایت با کلیک روی دکمه مورد نظر عملیات بهینه سازی و تعمیر پیوندهای یکتا وردپرس هنگام انتقال از جوملا انجام میگیره و بعد از اینکه به صورت کامل انجام گرفت سایت شما با موفقیت از جوملا به وردپرس تغییر خواهد یافت و با مراجعه به آدرس سایت میتونید ببینید که کلیه مطالب به همراه تصاویر و رسانه های موجود در اون به وردپرس منتقل شدند.با انتقال از جوملا به وردپرس اولین نوشته ای که بعد از انتقال به صورت خودکار اضافه میشه پست سلام دنیا وردپرس خوهد بود که قبل از اون محتوای مطالب جوملا قرار دارند و با جزییات کامل که شامل برچسب، دسته‌بندی و… هستند منتقل شدند.

درباره‌ی هاست نو

هاست نو خدمات میزبانی وب را با بهره گیری از تیم متخصص و با تجربه خود به همراه پشتیبانی 24 ساعته فنی و استفاده از بهترین نرم افزارها، سخت افزار ها و تکنولوژی های روز دنیا ارایه می کند. خدمات رهام شامل ارایه انواع هاست و میزبانی پرسرعت، انواع هاست لینوکس و هاست ویندوز، انواع خدمات میزبانی و هاستینگ برای سایت های پربازدید، خدمات ارایه سرور مجازی، سرور VPS و همچنین انواع سروراختصاصی می باشد.

همچنین ببینید

آموزش تصویری تغییر آدرس url های وردپرس از طریق افزونه های وردپرس‎

در این مقاله ی آموزشی خواهید آموخت که چگونه Site URL یا Home URL را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.