آموزش ارسال مدارک جهت تنظیم پاسخ محرمانه و تغییر گذرواژه ایرنیک

به اشتراک گذارید

در این آموزش قصد داریم شما را با نحوه ی ارسال مدارک جهت تنظیم سوال/پاسخ محرمانه و گذرواژه در ایرنیک آشنا نماییم. این موضوع در مواقعی مورد نیاز است که شما پاسخ سوال امنیتی خود را فراموش نموده اید و یا گذرواژه ی خود را جهت ورود به کنترل پنل ایرنیک فراموش نموده اید. در این حالت می بایست مدارکی را جهت تشخیص هویت به ایرنیک ارسال نمایید تا اطلاعات مورد نظر شما در اختیارتان قرار گیرد و بتوانید به پنل ایرنیک خود دسترسی پیدا کنید. اگر شما به تازگی با ایرنیک آشنا شده اید و تصمیم به خرید هاست و ثبت دامنه گرفته اید می توانید از طریق فیلم شناسه ایرنیک اطلاعات بیشتری در زمینه کسب نمایید.

قبل از هرچیزی به این نکته می بایست توجه داشته باشید در هنگام ساخت شناسه در ایرنیک شما می بایست از اطلاعات واقعی و صحیح در ثبت نام استفاده نمایید تا در صورتیکه نیاز به ارسال مدارک داشته باشید بتوانید به راحتی مدارک خود را ارسال نمایید و احراز هویت شوید. در صورتیکه مدارک شما با مشخصات شناسه ی ساخته شده همخوانی نداشته باشد ، از سمت ایرنیک مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت.

ارسال مدارک جهت تنظیم پاسخ محرمانه و تغییر گذرواژه ایرنیک

زمانیکه شما قصد داشته باشید گذرواژه ی خود را تغییر دهید می بایست به صورت ذیل اقدام نمایید:

 1. به سایت ایرنیک به نشانی nic.ir مراجعه نمایید.
 2. از منوی « مشخصه های شناسه» ، زیر منوی « باز نشاندن گذرواژه (Password)» را انتخاب نمایید.

 1. در مرحله ی دوم می بایست در قسمت « بازنشاندن گذرواژه (Reset Password)» موارد ذیل را تکمیل نمایید:
 • شناسه یا پست الکترونیک خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید. (پست الکترونیک منظور ایمیلی می باشد که در هنگام ایجاد این شناسه وارد نموده اید)
 • کد امنیتی CAPTCHA را در فیلد مورد نظر وارد نمایید.
 • بر روی دکمه ی «ارسال» کلیک نمایید.

 1. در این مرحله ایمیلی حاوی اطلاعات شناسه و گذرواژه ی موقت برای شما ارسال می گردد.

 1. مجدد از منوی « مشخصه های شناسه » زیر منوی «ورود» را انتخاب نمایید و پس از آن نسبت به ورود با اطلاعات ارسالی اقدام نمایید. همانطور که در تصویر نیز مشخص است به محض ورود فرمی برای تغییر گذرواژه ی موقت نمایش داده می شود که از شما علاوه بر گذرواژه ی جدید ، پاسخ پرسش محرمانه را نیز می خواهد. حال اگر این پاسخ را فراموش نموده باشیم چه باید کرد؟

فرض می کنیم هم اکنون پاسخ پرسش محرمانه ی خود را فراموش نموده ایم؛ بدین منظور به ادامه ی آموزش دقت فرمایید:

 1. در این مرحله می بایست فرم «تغییر پرسش محرمانه، پاسخ محرمانه و تغییر گذرواژه» را از لینک https://www.nic.ir/applications/SecretQuestion-Password.pdf دریافت نمایید و سپس آن را با اطلاعات صحیح تکمیل نمایید.

 

پس از آن فرم مربوطه را چاپ نمایید و محل مورد نظر را امضا نموده و اسکن آن را تهیه کنید.

توجه : برای اشخاص با شناسه ی حقوقی لازم است تا محتویات فرم درخواست ، در سربرگ شرکت تایپ شود و بعنوان مدارک هویتی نیز تصویر مدرک ثبتی، روزنامه ی رسمی یا مجوز شرکت، موسسه یا سازمان به همراه مهر و امضاء شخص صاحب امضاء شرکت یا سازمان نیز می بایست ارسال گردد.

نکته: پاسخ پرسش محرمانه و رمز عبور درخواستی میبایست حداقل ۶ کاراکتر شامل اعداد، حروف و کاراکترهای لاتین باشد.

 1. پس از تکمیل فرم و اسکن مدارک مورد نیاز میبایست آن ها را در قسمت مربوطه در ایرنیک آپلود و ارسال نمایید. بدین منظور مراحل ذیل را دنبال نمایید:
 • از طریق لینک https://www.nic.ir/Upload_Document به صفحه ی آپلود مدارک وارد شوید.
 • از قسمت « مدارک مربوط به امور شناسه ها » بر روی دکمه ی « تکمیل فرم و ارسال مدرک» کلیک نمایید.

 • در صفحه ی ارسال مدرک در قسمت «شناسه یا پست الکترونیک» شناسه یا ایمیل خود را وارد نمایید.
 • در قسمت «درخواست مرتبط با شناسه» گزینه ی اول یعنی «اعمال تغییرات/تنظیمات شناسه: تغییر پاسخ محرمانه، گذرواژه……» را انتخاب نمایید.
 • در قسمت «فایل مدرک» ، فایل های اسکن شده ی مدارک مورد نیاز را از طریق دکمه ی Choose File انتخاب نمایید.
 • کد امنیتی CAPTCHA را نیز در فیلد مربوطه به شکل صحیح وارد نمایید .
 • در آخر بر روی دکمه ی ارسال مدارک کلیک نمایید.

 1. پس از آن پیغامی مبنی بر ارسال موفقیت آمیز مدارک دریافت خواهید نمود.

هم اکنون می بایست منتظر بمانید تا مدارک ارسال شده توسط کارشناسان ایرنیک بررسی و تایید گردند. اگر در مدارک ارسالی و مطابقت آن ها با مشخصات شناسه ی ثبت شده مشکلی وجود نداشته باشد درخواست شما انجام خواهد شد.

مطالب مشابه

whmcs

آموزش نحوه ی آپدیت WHMCS

این آموزش بدین منظور آماده شده است تا با اطمینان خاطر سیستم مدیریت هاستینگ خود را بروز رسانی نمایید. ما همیشه توصیه می کنیم سیستم