آموزش ریدایرکت کاربران در وردپرس به صفحه دلخواه

افزونه‌ای که قصد معرفی اونو دارم با عنوان Peter’s Login Redirect در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

 دانلود افزونه Peter’s Login Redirect

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی در بخش تنظیمات وردپرس سایت شما با نام Login/logout Redirects افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شده و برای صفحاتی که قصد انتقال کاربران بر اساس نقش کاربری در وردپرس، انتقال کاربر خاص در وردپرس و انتقال همه کاربران در وردپرس را دارید شخصی سازی کنید.

ریدایرکت کاربر خاص در وردپرس

در اولین بخش از تنظیمات این افزونه میتونید هرکاربر خاصی را که مدنظر شماست به صفحه خاصی هدایت کنید، برای این منظور کافیه تا مطابق تصویر زیر عملکرده و کاربر خودتون را در صفحه‌ای که وجود داره تعیین کنید تا به صفحه و آدرس مد نظر شما هدایت شود.

برای انتقال و ریدایرکت کاربر خاص در وردپرس ابتدا در فیلد ADD کاربر مورد نظر را انتخاب نمایید، سپس در فیلد URL آدرس دلخواه خود را که میخواهید کاربر بعد از ورود به سایت به آن هدایت شود را وارد کرده و در انتها آدرس مورد نظر برای هدایت به آن در هنگام خروج کاربر را وارد کرده و بر روی Add Username rule کلیک کنید. بعد از اینکه تنظیمات ریدایرکت کاربر در وردپرس را در این بخش ذخیره کردید مشابه تصویر زیر میتونید اونو ویرایش کرده و صفحات مبدا و مقصد برای انتقال کاربر در وردپرس را ویرایش کرده و یا اینکه حذف کنید.

ریدایرکت کاربران در وردپرس بر اساس نقش کاربری

در روش دوم این افزونه میتونید تا کاربران را بر اساس نقش کاربری آنها هنگام ورود یا خروج در سایت به صفحه خاصی هدایت کنید، برای این منظور کافی است تا مطابق تصویر زیر عمل کرده و جزییات را تکمیل کنید.

برای انتقال کاربران بر اساس یک نقش کاربری خاص در وردپرس هم میتونید تا ابتدا در فیلد Add نقش کاربری مورد نظر را که قصد دارید بعد از ورود به سایت به صفحه دلخواه ریدایرکت بشه را وارد کرده و سپس به ترتیب در فیلدهای URL و Logout URL آدرس صفحه مورد نظر هنگام ورود کاربر و خروج وی را برای هدایت شدن وارد کنید. در نهایت بعد از اضافه کردن نقش کاربری خاص برای انتقال کاربر در وردپرس هم میتونید تا مشابه انتقال کاربر ویرایش کرده و اونو شخصی سازی کنید.

ریدایرکت همه کاربران در وردپرس

و در آخرین روش قادر هستید تا تمامی کاربران را به صفحه خاصی هدایت کنید، برای این منظور نیز کافیه تا مشابه روش‌های فوق صرفا آدرس صفحه مورد نظر هنگام ورود و خروج را وارد کنید تا تمامی کاربران به صفحه مورد نظر هدایت شوند.

ریدایرکت کاربران پس از عضویت در سایت

از قابلیت‌های دیگه این افزونه هم اینه که میتونید تا برای کاربرانی که در سایت هم عضو میشن ریدایرکت انجام بدین تا به محض اینکه روی دکمه عضویت در سایت کلیک کردن به یک صفحه دلخواه هدایت شده و محتوایی که قصد دارید نمایش بدین را مشاهده کنند. برای این منظور کافیه از بخش post registration آدرس دلخواه خودتون را برای هدایت شدن کاربر بعد از عضویت در وردپرس وارد کنید.

 

درباره‌ی هاست نو

هاست نو خدمات میزبانی وب را با بهره گیری از تیم متخصص و با تجربه خود به همراه پشتیبانی 24 ساعته فنی و استفاده از بهترین نرم افزارها، سخت افزار ها و تکنولوژی های روز دنیا ارایه می کند. خدمات رهام شامل ارایه انواع هاست و میزبانی پرسرعت، انواع هاست لینوکس و هاست ویندوز، انواع خدمات میزبانی و هاستینگ برای سایت های پربازدید، خدمات ارایه سرور مجازی، سرور VPS و همچنین انواع سروراختصاصی می باشد.

همچنین ببینید

آموزش تغییر آدرس url های سایت وردپرسی پس از تغییر آدرس دامنه سایت

آیا تا به حال آدرس سایت خود را تغییر داده اید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.