نحوه مشاهده میزان فضای اشغال شده توسط فایل ها در سی پنل

تصور کنید که شما مدیریت یک وب سایت را بر عهده دارید که متوجه می شوید حجم هاست شما  در حال اتمام است یا به صورت کامل اشغال شده است ، و شما مایلید بررسی نمایید چه بخش یا بخش هایی به چه میزانی از فضای هاست شما استفاده کرده است .
برای بررسی میزان فضایی که توسط هر بخش در سایت شما اشغال شده است ، و اینکه چه پوشه ای به چه میزان مصرف داشته است شما می توانید از disk usage در کنترل پنل سی پنل خود این مورد را بررسی نمایید .
برای بررسی این مورد از طریق لینک مدیریت ورود به سی پنل وارد کنترل پنل هاست خود می شوید :
-لینک زیر را در قسمت آدرس مرورگر خود وارد کنید:
https://domainname:2083
domainname:2082

 

سپس بخش disk usage  را جستجو می کنید :
-سپس بر روی disk usage  کلیک کرده و وارد این بخش می شویم
1. در بخشی که با عدد “1” مشخص شده است شما می توانید مشاهده نمایید که هر بخش از هاست شما مانند دیتابیس ، ایمیل ها ، فایل ها و لاگ …. چه میزان فضایی را  اشغال کرده است .
2. در بخشی که با عدد “2” مشخص شده است , شما می توانید  به صورت جزیی تر  مشاهده نمایید در چه پوشه ای چه میزان فضایی اشغال شده است :
در بخش “2” بر اساس نام و میزان فضا می توانید مرتب سازی را انجام دهید :
Name  : دایرکتوری ها بر اساس حروف الفبای انگلیسی مرتب سازی و لیست شده است .
Disk usage : دایرکتوری ها بر اساس میزان فضای مصرفی تنظیم شده است به این صورت که دایرکتوری که بیشترین مصرف را داشته است در بالا نمایش داده می شود .
نکته 1 : آیتمی به نام Files in hidden subdirectories میزان حجم های مصرفی نمایش داده می شود که به این معنا است که فضای اشغال شده توسط فایل های مخفی هاست است ، این فایل ها مرتبط با فایل هایی است که شما حذف کردید و در حال حاضر در پوشه trash  قرار دارند برای کاهش حجم این بخش باید به پوشه trash  در فایل منیجر رفته واطلاعات موجود در آن را حذف نمایید . ( لطفا قبل از پاک کردن اطلاعات این پوشه اطمینان حاصل کنید که به اطلاعات موجود در آن نیازی ندارد )
نکته 2: آیتمی به نام Files in home directory که میزان حجم مصرفی توسط پوشه home  را نمایش می دهد

درباره‌ی هاست نو

هاست نو خدمات میزبانی وب را با بهره گیری از تیم متخصص و با تجربه خود به همراه پشتیبانی 24 ساعته فنی و استفاده از بهترین نرم افزارها، سخت افزار ها و تکنولوژی های روز دنیا ارایه می کند. خدمات رهام شامل ارایه انواع هاست و میزبانی پرسرعت، انواع هاست لینوکس و هاست ویندوز، انواع خدمات میزبانی و هاستینگ برای سایت های پربازدید، خدمات ارایه سرور مجازی، سرور VPS و همچنین انواع سروراختصاصی می باشد.

همچنین ببینید

آموزش نحوه کار با Jetbackup در سی پنل

جت بکاپ یا به لاتین JetBackup افزونه ای برای تهیه نسخه پشتیبان سایت بوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.