آموزش ساخت دیتابیس در هاست دایرکت ادمین

برای ایجاد دیتابیس در هاست دایرکت ادمین ابتدا لازمه تا وارد هاست خودتون بشید. بنابراین بعد از خرید هاست، با استفاده از راهنمایی که در آموزش ورود به پنل دایرکت ادمین، توضیح داده شد وارد هاست خودتون شده و مشابه تصویر زیر روی گزینه MySQL Management کلیک کنید.

حالا در این مرحله برای ساخت دیتایبس در هاست دایرکت ادمین، روی گزینه Create new Database کلیک کنید.

در این مرحله وارد صفحه جدید مشابه تصویر زیر خواهید شد که در کادر روبه روی Database Name باید نام دیتایس را وارد کرده و در کادر روبه روی Database Username هم نام کاربری دیتابیس را بنویسید و در نهایت هم روبه روی Username Password و Confirm Password پسورد مربوط به نام کاربری را وارد کرده و تکرار کنید. اگر روی گزینه Random کلیک کنید باعث میشه از یک رمز عبور تصادفی که هاست دایرکت ادمین براتون میسازه استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنم برای ساختن رمز از این قابلیت استفاده کنید، چرا که رمز عبور قوی خواهید داشت.

در ضمن میتونید به جای اینکه یک نام کاربری جدید ایجاد کنید از نام‌های کاربری قبلی استفاده کنید. در تصویر زیر از قبل 2 نام کاربری ساخته شده و شما می تونید با انتخاب یکی از اون‌ها، اجازه بدید که به دیتابیس جدید دسترسی داشته باشه.

در ادامه با زدن دکمه Create دیتابیس چند لحظه منتظر بمونید تا صفحه جدید براتون لود بشه.

همونطور که در تصویر زیر میبینید دیتابیس ساخته شده و رمز عبور را به همراه بقیه اطلاعاتی که زدین نشون داده خواهد شد.

برای مشاهده دیتابیس های سرویس هاست می‌توانید بر روی HERE مطابق تصویر زیر کلیک کنید.

برای حذف دیتابیس، ابتدا از ستون Select گزینه تیک دیتابیسی که میخواهید حذف بشه را بزنید و بعدش روی دکمه Delete  کلیک کنید.

بعد از این مرحله دیتابیس حذف شده و دیگه قابل بازیابی نخواهد بود. مگر اینکه از هاست خودتون بک آپ تهیه کرده باشید یا اینکه از شرکت میزبانی هاست خودتون بخواهید که آخرین بک آپ رو ریستور کنن تا بتونید دیتابیس رو برگردونید.

حالا که با ساخت و حذف دیتابیس در دایرکت ادمین آشنا شدین میتونین نصب سیستم مدیریت محتوا یا CMS دلخواه خودتون رو مثل نصب وردپرس یا جوملا را انجام بدین و سایتتون را روی سرویس هاست راه اندازی کنید. در آموزش های بعدی روش های ورود به phpmyadmin و بعضی از خطاهایی که ممکن هست اتفاق بیوفته بصورت تصویری آموزش داده میشه . اگر در این آموزش براتون سوالی پیش اومده خوشحال میشیم در قسمت نظرات مطرح کنین تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ سوالاتتون رو بدیم.