آموزش رفع خطای Optimize images در GTmetrix

بهینه سازی تصاویر یعنی چه؟

زمانی که از عبارت بهینه سازی تصاویر استفاده می‌کنیم دو روش کلی برای بهینه سازی تصاویر مد نظر ما است، روش اول بهینه سازی، سایز تصاویر (Serve scaled images) می باشد و روش دوم  کاهش حجم تصاویر (Optimize images) است که به افزایش سرعت لود سایت کمک میکند.روش اول به طور غیرمستقیم بر روی بهبود سئو سایت تاثیر دارد. روش دوم بهینه سازی عکس، استفاده از Attributهایی مانند title و alt در عکس ها می باشد که به طورمستقیم بر روی سئو تاثیرگذار می باشد. دربخش PageSpeed در ابزار gtmetrix اشاره به بهینه نبودن سایز و حجم تصاویر دارد.ما در این مقاله به قسمت Optimize images می پردازیم.

علت خطای Optimize images در GtMetrix چیست؟

این خطا زمانی رخ میدهد که تصاویر مورد استفاده شما به اندازه کافی فشرده سازی نشده باشند.این خطا باعث کاهش سرعت لود سایت شما شده و از طرفی پهنای باند ماهانه هاست راهم زودتربه اتمام می رسد،زمان یک سایت دیر لود شود باعث می شود تا کاربر ازعملکرد سایت شما ناراضی شود زیرا جدا از اینکه زمان زیادی از کاربر برای لود سایت گرفته می شود,از ترافیک اینترنت کاربران هم برای دانلود فایل های سایت بیشتر استفاده می شود.

برای بهینه سازی تصاویر استفاده از یکی از روش های زیر پیشنهاد می شود.

روش اول – بهینه سازی تصویر در فتوشاپ

بهترین راه برای رفع خطای Optimize images قبل از آپلود تصاویر در سایت می‌باشد شما می توانید با استفاده از نرم افزار فتوشاپ سایز و حجم تصاویر را بدون افت کیفیت، بهینه کنید.

برای اینکه نحوه انجام اینکار فرا بگیرید کافی است تا با استفاده از لینک زیر مقاله مربوط به این بخش را مطالعه نمایید.

بهینه سازی تصاویر با فتوشاپ

 

روش دوم – بهینه سازی تصویر با استفاده از ابزارهای آماده

روش دیگری که با استفاده از آن می توان این خطا را برطرف کرد استفاده از ابزار های آماده است.

در این زمینه سایت های قدرتمندی وجود دارند که ما چند نمونه از آنها را معرفی میکنیم.

1-optimizilla.com

compressor.io-2

3-tinypng.com

 

روش پیشنهادی

پیشنهاد ما برای بهینه سازی و کاهش حجم تصاویر استفاده از نرم افزار فتوشاپ می باشد.زیرا هیچ کدام از ابزار های آماده کارایی لازم برای کاهش حجم تصاویر مانند فتوشاپ را ندارند

با استفاده از روش های بیان شده در این مقاله شما میتوانید براحتی خطای Optimize images را برطرف کنید.

درباره‌ی هاست نو

هاست نو خدمات میزبانی وب را با بهره گیری از تیم متخصص و با تجربه خود به همراه پشتیبانی 24 ساعته فنی و استفاده از بهترین نرم افزارها، سخت افزار ها و تکنولوژی های روز دنیا ارایه می کند. خدمات رهام شامل ارایه انواع هاست و میزبانی پرسرعت، انواع هاست لینوکس و هاست ویندوز، انواع خدمات میزبانی و هاستینگ برای سایت های پربازدید، خدمات ارایه سرور مجازی، سرور VPS و همچنین انواع سروراختصاصی می باشد.

همچنین ببینید

آموزش تغییر آدرس url های سایت وردپرسی پس از تغییر آدرس دامنه سایت

آیا تا به حال آدرس سایت خود را تغییر داده اید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.