آموزش ساخت پست تایپ در وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی اونو دارم با عنوان Custom Post Type UI در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

 دانلود افزونه Custom Post Type UI

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام CPT UI افزوده خواهد شد. روی آن کلیک کنید تا وارد صفحه افزونه در پیشخوان سایت وردپرس خودتون بشید.

Post Type Slug:  پیوند یکتای دلخواه

Plural Label:  عنوان منوی اصلی در پیشخوان وردپرس

Singular Label: عنوان دلخواه

و در نهایت روی دکمه Add post Type کلیک کنید تا پست تایپ شما ایجاد شود.

در قسمت Additional Lables نام دلخواه خودتون را برای بخش‌های گوناگون پست تایپی که ایجاد کردید را وارد کنید تا در پیشخوان وردپرس نمایش داده بشه. این نام‌ها شامل عناوینی هستند که در بخش‌های گوناگونی مثل عنوان پست تایپ، بخش‌های مدیریتی در صفحه همه، عناوین در صفحه ویرایشگر پست تایپ و… را شامل میشوند.

Show in Nav Menus: ا امکان استفاده از این نوع پست تایپ در فهرست وردپرس

Has Archive:  برای آرشیو این نوع پست تایپ از پیوند دلخواه

Exclude From Search:  امکان جستجو  این گزینه را روی حالت true بزارید.

Menu Icon: ا آیکون دلخواه خودتون را برای نمایش در منوی پیشخوان

Supports: امکان استفاده از نظرات، تصویر شاخص، نمایش نویسنده و…

Built-in Taxonomies:  استفاده از دسته‌بندی وردپرس و برچسب وردپرس

در نهایت بر روی دکمه ذخیره تغییرات که کلیک کنید خواهید دید که منوی پست تایپ دلخواه شما در پیشخوان وردپرس با عنوانی که وارد کردید نمایش داده خواهد شد. حالا روی منوی پست تایپ سفارشی ساخته شده کلیک کنید تا به صفحه افزودن مورد جدید در این پست تایپ هدایت شده و مشابه تصویر زیر جزییات محتوای خودتون را برای پست تایپ سفارشی که ساختید وارد کنید.

پیوند یکتا در این پست تایپ به صورتی که انتخاب کردید خواهد بود که در اینجا من از کلمه Movieدر پیوند یکتا مطالبی که در این نوع پست تایپ قصد استفاده از اونو دارم وارد کردم. اگر به صفحه نمایش ویدئو هم مراجعه کنید خواهید دید که به همین صورت خواهد بود.

حالا برای اینکه بتونید تا از قابلیت taxonomie یا همون دسته‌بندی و برچسب دلخواه هم در این افزونه استفاده کنید کافیه تا به زیر منوی Add/Edit Taxonomies مراجعه کرده و درست مثل تصویر زیر جزییات دسته‌بندی و برچسب خودتون را انتخاب کنید.

با فعال کردن تیک گزینه‌های Attach to Post Type هم میتونید تا این تاکسونومی‌های ساخته شده را در این نوع پست تایپ وردپرس استفاده کنید که در اینجا ما فقط میخواهیم تا در بخش ویدئوها ازشون استفاده کنیم. حالا همونطور که مشاهده می‌کنید بعد از افزودن تاکسونومی با مراجعه به ویرایشگر باکسی با عنوان وارد شده اضافه شده که میتونید ازش استفاده کنید و درست مثل برچسب زدن ویژگی‌هایی که برای این تاکسونومی قابل استفاده هستند را وارد کنید.

درباره‌ی هاست نو

هاست نو خدمات میزبانی وب را با بهره گیری از تیم متخصص و با تجربه خود به همراه پشتیبانی 24 ساعته فنی و استفاده از بهترین نرم افزارها، سخت افزار ها و تکنولوژی های روز دنیا ارایه می کند. خدمات رهام شامل ارایه انواع هاست و میزبانی پرسرعت، انواع هاست لینوکس و هاست ویندوز، انواع خدمات میزبانی و هاستینگ برای سایت های پربازدید، خدمات ارایه سرور مجازی، سرور VPS و همچنین انواع سروراختصاصی می باشد.

همچنین ببینید

آموزش تغییر آدرس url های سایت وردپرسی پس از تغییر آدرس دامنه سایت

آیا تا به حال آدرس سایت خود را تغییر داده اید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.