آموزش اتصال ساب دامین هاست دایرکت ادمین به هاست دانلود

به اشتراک گذارید

اتصال هاست دانلود به هاست اصلی سایت

هاست دانلود به طور معمول هاستی با فضای بالا است که به منظور ذخیره سازی فایل های دانلود از آن استفاده می شود. بدین ترتیب کاربران شما می توانند به راحتی و به طور مستقیم برنامه مورد نظر خود را دانلود کنند. برای این منظور می بایست مراحل زیر را طی کرد:

 • ایجاد ساب دامین در هاست دانلود
 • تعریف A RCORD در هاست اصلی جهت اشاره به ساب دامین

1- آموزش ساخت ساب دامین در دایرکت ادمین

اما موضوعی که اینجا مطرح می شود این است که چگونه ساب دامین هاست دایرکت ادمین را به هاست دانلود متصل کنید؟ به همین منظور شما باید وارد پنل کاربری دایرکت ادمین هاست بکاپ یا دانلود خود شوید. سپس باید به ترتیب زیر پیش بروید:

 1. از منو «Your Account» دایرکت ادمین خود، روی زیر منو «Subdomain Management» کلیک کنید.
 2. بعد از ورود به بخش ساب دامین دایرکت ادمین خود، در بخشی که در تصویر نیز مشخص شده است، نام مورد نظر خود (dl) را نوشته و سپس روی دکمه «create» کلیک کنید.
  نکته: دقت داشته باشید ساختار ساب دامین به شکل dl.yoursite.com است در واقع نام انتخابی شما با یک نقطه از دامنه اصلی جدا می شود.  به عنوان مثال blog.hostno.net یک ساب دامین محسوب می شود. در این قسمت نام دامنه شما درج شده و در فیلد تنها می بایست نام قبل از . را درج کنید.
 3. بعد از اینکه ساب دامین مورد نظرتان را به دایرکت ادمین خود اضافه کردید، زمان آن فرا می رسد که به سراغ ساخت a record در دایرکت ادمین به منظور اتصال هاست دانلود به هاست اصلی بروید.

 

2- ساخت a record در دایرکت ادمین

مرجله دوم بعد از ساخت ساب دامین، ساخت a record برای اتصال هاست دانلود به هاست اصلی سایت است. از این رکورد برای متصل کردن هاست اصلی به IP هاست دیگری مثل هاست دانلود/بکاپ استفاده می شود. دلیل استفاده از این رکورد برای اتصال ساب دامین هاست دایرکت ادمین به هاست دانلود این است که نام دامنه به یک آی پی مشخص تغییر می کند. در واقع به آن دسته از رکوردهایی که برای تبدیل نام دامنه به آدرس IP استفاده می شوند با عنوان a record اشاره می شود. برای اعمال تنظیمات مربوط به a record باید وارد پنل کاربری دایرکت ادمین هاست خود شوید و سپس اقدامات مربوط را انجام دهید. در ادامه به صورت تیتروار اقداماتی که باید داشته باشید را بیان خواهیم کرد:

 

 1. بعد از ورود به دایرکت ادمین سایت اصلی، از طریق منو «Your Account» زیر منو «DNS Manegement» را انتخاب نمایید.
 2. سپس در بخش «Add Domain Records» سطر مربوط به a رکورد را پیدا کرده و آن را مطابق تصویر زیر با اطلاعات مربوط به ساب دامین ایجاد شده در هاست دانلود/بکاپ پر کنید.
 3. بعد از وارد کردن اطلاعات، روی دکمه save کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند. بدین ترتیب فرآیند اتصال هاست دانلود به هاست اصلی با موفقیت به اتمام می رسد. در نتیجه از این به بعد a record تعریف شده در هاست اصلی به ساب دامین ایجاد شده در هاست دانلود اشاره خواهد کرد.

 

آموزش آپلود فایل در هاست دانلود

زمانی که تمامی مراحل مربوط به اتصال ساب دامین هاست دایرکت ادمین به هاست دانلود را با موفقیت پشت سر گذاشتید، می توانید با آپلود فایل در هاست دانلود خود از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید. برای این کار باید کارهایی که در ادامه بیان می شوند را به ترتیب انجام دهید:

 1. دوباره وارد پنل کاربری هاست دانلود خود شده و از طریق منو «Your Account» روی زیر منو «file manager» کلیک کنید.
 2. سپس در صفحه باز شده روی فایل public_html کلیک کنید.
 3. در میان فولدرهای نمایش داده شده، ساب دامین dl که در ابتدا آن را ایجاد کرده اید را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که تمامی فایل های دانلودی مورد نظر خود را هاست دانلود را باید در این پوشه بارگذاری کنید، چرا که این ساب دامین به هاست اصلی شما متصل شده است.
 4. بعد از ورود به پوشه dl دایرکت ادمین با کلیک روی گزینه upload files to current directory کلیک کنید.
 5. صفحه ای همانند تصویر زیر باز می شود که با کلیک روی «choose file» می توانید فایل مورد نظر خود را از داخل کامپیوتر انتخاب نمایید.
 6. در مرحله بعد زمان بارگذاری فایل در هاست دانلود فرا می رسد. برای این کار روی دکمه «Upload Files» کلیک کنید و منتظر بمانید تا فایل مورد نظر به طور کامل در هاست دانلود شما آپلود شود.
 7. بعد از پشت سر گذاشتن تمامی مراحل عنوان شده، آدرس ساب دامین خود را در نوار جستجو مرورگر خود وارد کرده و بعد از قرار دادن یک (/) نام فایل دانلود شده را به همراه پسوند آن وارد نمایید. اگر نتیجه برای شما نمایش داده شد، پس می توانید اطمینان حاصل کنید که فرآیند اتصال هاست دانلود به هاست اصلی با موفقیت به اتمام رسیده است.

اتصال هاست دانلود به هاست اصلی یکی از اقداماتی است که باید برای ارائه امکان دانلود مستقیم از سایت خود صورت گیرد. در این مقاله تلاش بر این بوده است تا آموزش اتصال ساب دامین هاست دایرکت ادمین به هاست دانلود پر حجم را به صورت کامل و گام به گام در اختیار شما قرار دهیم. بدین ترتیب می توانید سرعت و دقت دانلود فایل های قرار گرفته در سایت دانلودی خود را به شکل ایده آلی افزایش دهید.

 

مطالب مشابه

whmcs

آموزش نحوه ی آپدیت WHMCS

این آموزش بدین منظور آماده شده است تا با اطمینان خاطر سیستم مدیریت هاستینگ خود را بروز رسانی نمایید. ما همیشه توصیه می کنیم سیستم