آموزش حذف یکجا مطالب، نظرات و برگه‌ها در وردپرس

گاهی برای شما هم پیش میاد که بخواید به صورت کلی و یکجا برخی از داده‌های موجود در وردپرس رو حذف کنید، اما میبینید که به صورت پیشفرض امکانی در وردپرس تعبیه نشده تا با استفاده از اون قادر باشید در عرض یک بار همه نوشته‌ها، برگه‌ها، دیدگاه‌ها و… رو حذف کنید و اگر بخواهید اقدام به حذف یکجای مطالب، نظرات، برگه‌ها ، کاربران، پست تایپ خاص و … در وردپرس رو بکنید.

راحت‌ترین کاری که ممکنه براتون ممکن باشه اینه که تعداد قابل نمایش در هر صفحه رو با استفاده از تنظیمات صفحه روی تعداد بالایی قرار بدین و بعد از انتخاب کلیه موارد یا به عبارتی همون Select All کردن اونها رو پاک کنید.

اما در این روش هم باز مشکلی وجود داره که اگر تعداد بالا باشه هم باید به دفعات این کار را تکرار کنید، حتی ممکنه به دلیل تعداد انتخاب بالا به دلیل محدودیت‌های هاست نتونید تا تعداد زیادی رو انتخاب کنید و به دلیل Time Out شدن موفق نشید تعداد زیادی رو در هر بار حذف کنید. اینکه بخواهید تک‌تک این نوع پست‌ ها رو از سایت خود حذف کنید زمان بر خواهد بود چرا که ممکن است حجم بالایی از اونها رو در سایت خود داشته باشید.

در این مقاله از هاست نو  قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با استفاده از اون قادر خواهید بود تا اقدام به حذف یکجای هر یک از موارد موجود در سایت خود کرده و با چند کلیک ساده بر اساس ویژگی آنها همچون مطالب منتشر شده، پیش‌نویس، در دست بررسی و یا در بخش نظرات برای دیدگاه‌ های تایید شده، زباله‌دان و… رو حذف کنید.

با توجه به تصویر بالا میتونید اقدام به حذف یکجا مطالب وردپرس بر اساس وضعیت آنها که در حالت پیش‌نویس، منتشر شده، خصوصی و در دست بررسی هستند اقدام کنید. در صورت انتخاب هر یک از وضعیت‌های نوشته و در آخر کلیک روی دکمه Bulk Delete نوشته‌های موجود در این نوع وضعیت به صورت یکجا از وردپرس حذف می شوند.

با استفاده از Move to Trash و Delete permanently میتونید به ترتیب انتخاب کنید که بعد از کلیک روی دکمه نوشته‌های موجود به زباله‌دان منتقل شوند. با استفاده از Only restrict to posts which are هم میتونید تا بر اساس زمانبندی روزانه مشخص کنید که نوشته‌هایی که تا این تعداد روز ایجاد شده‌اند حذف شوند. یعنی اگر شما تعداد را روی 10 روز انتخاب کرده باشید نوشته‌هایی که در 10 روز قبل ایجاد شده‌اند حذف خواهند شد.

همچنین با فعال کردن تیک گزینه Only delete first میتونید تعیین کنید که تعداد N نوشته که از زمان شروع نصب وردپرس ایجاد شده‌اند، به طور کامل حذف شوند.

حذف یکجا مطالب، نظرات و برگه‌ها در وردپرس و برچسب

یکی دیگه از قابلیت‌های افزونه اینه که میتونید مطالب وردپرس رو به صورت یکجا بر اساس دسته بندی و برچسب در وردپرس حذف کنید. برای همین به پایین اسکرول کنید تا به بخش By Category برسید و بعد ابتدا نوع نوشته رو که میتونه در حالت page و محصول باشه رو انتخاب کنید و سپس دسته‌بندی مرتبط با این نوع پست تایپ رو انتخاب کرده و در نهایت روی دکمه Bulk Delete کلیک کنید تا نوشته‌های موجود در دسته بندی انتخابی حذف بشن.

با حذف کلیه مطالب بر اساس دسته‌بندی در وردپرس میتونید مانند نمونه قبل فیلتر برای حذف مطالب بر اساس زمان و تعداد رو مشخص کرده و در آن اعمال کنید. برای دسته‌بندی هم میتونید به همین ترتیب عمل کنید با این تفاوت که برای حذف کلی مطالب بر اساس برچسب در وردپرس به جای انتخاب دسته بندی باید برچسب و تگ مورد نظر خودتون را مشابه تصویر زیر انتخاب کنید.

حذف کلیه مطالب وردپرس بر اساس پست تایپ

اگر که از افزونه‌های فروشگاهی مثل Edd و ووکامرس استفاده میکنید برای سایت خودتون یک پست تایپ دلخواه ایجاد کردید و حالا میخواین تا مطالب موجود در یک پست تایپ خاص را به صورت کامل حذف کنید. برای این منظور کافیه مشابه تصویر زیر پست تایپ ساخته شده را انتخاب کرده و سپس کلیه مطالب موجود در این پست تایپ رو حذف کنید. امکان فیلتر زمان و تعداد برای حذف مطالب بر اساس پست‌تایپ هم برای شما فراهم خواهد بود تا در صورتی که قصد حذف همه اونها را نداشتید بر اساس فیلتری که در اختیار شما قرار میده اقدام به حذف اونها کنید.

حذف یکجا برگه‌ها در وردپرس

وقتی در زیر منوهای افزونه مراجعه میکنید با مراجعه به زیر منوی Bulk Delete Pages میتونید اقدام به حذف کلی برگه‌ها در وردپرس بکنید. برای این منظور کافیه تا حالت برگه در انواع منتشر شده، پیش نویس، زماندار، خصوصی، در دست بررسی و… رو مشابه تصویر انتخاب کنید و بر اساس فیلترهایی هم که برای حذف برگه در وردپرس وجود داره اقدام به حذف برگه‌ها در وردپرس بکنید.

 

درباره‌ی هاست نو

هاست نو خدمات میزبانی وب را با بهره گیری از تیم متخصص و با تجربه خود به همراه پشتیبانی 24 ساعته فنی و استفاده از بهترین نرم افزارها، سخت افزار ها و تکنولوژی های روز دنیا ارایه می کند. خدمات رهام شامل ارایه انواع هاست و میزبانی پرسرعت، انواع هاست لینوکس و هاست ویندوز، انواع خدمات میزبانی و هاستینگ برای سایت های پربازدید، خدمات ارایه سرور مجازی، سرور VPS و همچنین انواع سروراختصاصی می باشد.

همچنین ببینید

آموزش تغییر آدرس url های سایت وردپرسی پس از تغییر آدرس دامنه سایت

آیا تا به حال آدرس سایت خود را تغییر داده اید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.